Home

Umprum muzeum

Uměleckoprůmyslové museum v Praze - Wikipedi

Uměleckoprůmyslové muzeum je opět výstavní

Hledáte skvělý catering pro Vaši akci v reprezentativních prostorách Uměleckoprůmyslového muzea? Hledáte spolehlivý catering, kde jídlo bude skvěle chutnat? KONTAKT: Kamil Gruževský. cafe@casu-dost.cz. +420 731 439 713. nebo. +420 725 822 720. Napište nám Museum Kampa se nachází v areálu Sovových mlýnů na pražské Malé Straně. Pořádá pravidelné krátkodobé výstavy a spravuje sbírku Jana a Medy Mládkových, jejíž součástí je i rozsáhlá kolekce obrazů Františka Kupky, jednoho ze zakladatelů moderního abstraktního malířství Ve Slováckém muzeu Uherské Hradiště bude ve čtvrtek 17. 6. 2021 v 16 hodin zahájena výstava s názvem Maturity 2021, která představí výběr z maturitních prací žáků Střední uměleckoprůmyslové škole Uherské Hradiště. Na výstavě budou zastoupeny ty nejlepší práce maturantů všech devíti oborů vyučovaných na škole

Praha - Unikátní malby na sklo a porcelán z dílny barokních umělců Daniela a Ignáce Preisslerových představuje Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze. Na expozici je poprvé vystaven i kompletní soubor takzvaných podmaleb včetně několika čerstvě zrestaurovaných předmětů. Malíři působili ve službách hrabat Kolowratů Liebsteinských v Kunštátu Moravská galerie v Brně je výjimečná šíří svého záběru. Jako jediné muzeum umění v České republice se zabývá výtvarnou kulturou zcela komplexně. Pracuje jak s volným uměním, tedy malbou, kresbou, grafikou a plastikou od nejstaršího období po současnost, tak s fotografií, užitým uměním, grafickým designem a architekturou Žijící legenda knižní ilustrace a animovaného filmu, emeritní profesor a dlouholetý vedoucí ateliéru ilustrace a knižní grafiky na UMPRUM Jiří Šalamoun (*1935) se do povědomí několika generací zapsal především jako autor výtvarné podoby Maxipsa Fíka Uměleckoprůmyslové museum v Praze, Praha. 8,497 likes · 174 talking about this · 2,675 were here. umělecké řemeslo, užité umění a design od pozdní antiky do současnosti Jeho bohatá tvorba je představena desítkami pracovních a soutěžních návrhů a modelů, ať už samostatných plastik (pomníky krále Jiřího v Poděbradech nebo svatého Václava pro Václavské náměstí), nebo plastické výzdoby neorenesanční české architektury (Národní divadlo, Národní muzeum, Rudolfinum, Umprum muzeum.

Kulturní a kreativní průmysly (KKP)!? O čem vlastně jsou a co mohou znamenat pro budoucnost naší země, se podívejte na reakce zástupců z tohoto nového průmys.. Prohlédněte si alba na téma - umprum muzeum. Získáte tak jedinečnou inspiraci ze stovek českých alb, nahraných každý den na Rajče. Objevujte, hodnoťte a komentujte UMPRUM - Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze. Due to preventive measures taken in connection with COVID-19, starting today all public events in Czech Republic involving more than 30 people will be cancelled for a period of 30 days Uměleckoprůmyslové museum v Praze 17. listopadu 2/2, 110 00 Praha 1 - Josefov. Facebook. https://knihovna-upm.cz | IČO: 00023442 | registrace MK ČR 3508/2003 Člen knihovnické komise AM Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně se proměnilo ve fotografickou dílnu Tvorbou k poznání a inspiraci mohli desátého ledna dojít účastníci kurzu Portréty / fotografické dílny v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Brně. Jak celý kurz pro dospělé probíha

Po několikaletých přípravách došlo dne 7. 4. 2014 k podpisu smlouvy na výstavbu centrálního depozitáře v Praze-Stodůlkách s firmou PSJ, a.s., která byla vybrána ve výběrovém řízení. V současné době se na lokaci v Červeňanského ulici na Velké Ohradě provádí přípravné podzemní práce a hloubení základů Pojďte s námi do uměleckoprůmyslového muzea k výročí založení v r. 1885,. Muzeum čeká velká rekonstrukce a bude dlouho zavřené. Akce přednostně určena pro dět Umprum muzeum 2016 - revolting - album na Rajčeti 201

Depozitář UMPRUM muzea má i základní kámen Slavnostně položený základní kámen Centrálního depozitáře Uměleckoprůmyslového muzea v Praze (UPM) za přítomnosti ministra kultury Daniela Hermana a ředitelky UPM Heleny Koenigsmarkové Alba; Videa Nové; Lidé; Kategorie. 07_22_Paneláci Umprum muzeum. více . 0. 0. Facebook Twitter Zkopírovat adresu. Spustit prezentaci Nahlásit album. Festival umprum škol up↑ 2017 22.-23. 9. 2017: 14 / 09 / 2017: Dvoudenní specializovaný festival, na němž se představí uměleckoprůmyslové školy našeho kraje, nabídne návštěvníkům vzájemnou výměnu informací, zkušeností a zážitků z prostředí uměleckého řemesla Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze Tato stránka je rozcestník , tj. místo s odkazy na různé články , které by jinak měly stejný název . Pokud vás sem dovedl odkaz , který by měl správně směřovat na specifický význam tohoto pojmu, můžete Wikipedii pomoci tím, že se vrátíte na odkazující stránku a tamní odkaz.

Kdy: 11. listopadu 2017 od 10:00 hodin Kde: Uměleckoprůmyslové muzeum (UMPRUM), Brno Registrace: Od 11. září 2017 od 14:00 hodin do vyprodání Vstupné: Early bird vstupenky za 450 Kč (do 30.9.), poté 650 K Uměleckoprůmyslové museum v Praze ulice 17. listopadu 2 110 00 Praha 1 tel: +420 778 543 900 odběr newsletteru přidejte se k ná Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze. Pod známou zkratkou UPM se ukrývá název významného pražského muzea, které sídlí v blízkosti pražského Rudolfina. Muzeum nabízí svým návštěvníkům vzácné muzejní sbírky prakticky ze všech odvětví.Najdete zde cenné sbírky hodin, oblečení, skla a jiných odvětví. Návštěvou muzea se dostanete do proudu času vývoje.

Kudy z nudy - Uměleckoprůmyslové museum v Praz

archiweb

Uměleckoprůmyslové muzeum v Praz

Grafický designér roku | CGD20

Moravská galerie v Brně - Uměleckoprůmyslové muzeu

Babička Milena Růžičková (Barbora Satranská (UMPRUM)) Jedna směna (Katka Kozáková) Lumpárny (Barbora Satranská (UMPRUM)) Mujina (Lucie Lučanská (ateliér AI+G UMPRUM a risografická dílna UMPRUM))-OLOG (David Dolenský (Ateliér Ilustrace a Grafiky UMPRUM)) Slabikář (Soňa Juríková (FDULS )) Tour de France (Anna Mengerová. 2017. Na výstavě s názvem Hradišťská umprumka, která právě probíhá v Radniční galerii v Kyjově, můžete zhlédnout mladou originální a nápaditou tvorbu našich žáků. Výstavu tvoří výběr z kolekcí autorské tvorby žáků oboru Design oděvu, Design obuvi, Multimédiální tvorby, Průmyslového designu a Keramiky První velkou výstavou po novém roce budou Paneláci: Bydlení v panelu a bytová kultura v socialistickém Československu, muzeum ji otevře 17. ledna. V únoru ji doplní Small stories: Doma v pokojíčku pro panenky, výstava zapůjčená od Museum of Childhood, V&A Londýn, v březnu naváže výstava fotografií Josefa Koudelky Výstava Bydliště: panelové sídliště v UMPRUM muzeu. 12. 2. 2018 - by Krásné Kobylisy. Výstava přiblíží od 25. ledna do 20. května 2018 historii vybraných sídlišť v České republice a společenské, politické, kulturní a ekonomické souvislosti, jež jejich vznik doprovázely. Je vyvrcholením výzkumného a výstavního.

Kdo si hraje... jde do UmPrum muzea. Do neděle, 6. června, v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze potrvá legendární výstava neméně legendární Libuše Niklové pod názvem 200 dm3 dechu. Mladá generace si její plastové hračky už možná po přesycení Legem a Barbinami nevybaví, generace let šedesátých však má na červeného. Muzeum Kampa připravilo na léto výstavu Jiřího Šalamouna, který je mnoha lidem známý především jako autor ilustrací Maxipsa Fíka, Pana Tau nebo Hobita. Výstava představí průřez tvorbou tohoto výtvarníka a autora mnoha grafických listů, plakátů, knižních ilustrací a.

UPM E-shop Uměleckoprůmlyslové museum v Prah

vizuální identita pro Muzeum literatury. 2. Anežka Minaříková. grafický design knihy Clara / Clara Istlerová, práce a život (UMPRUM) 3. Superlative.works (Mikuláš Macháček, Petr Štěpán, Bohumil Vašák) vizuální styl Pražské integrované dopravy (PID) Další nominovaní . Jan Brož / Karlin Studios posters (Karlin Studios). Soutěž Master of Crystal je určená všem mladým kreativcům, studentům a absolventům středních či vysokých škol, nejen uměleckého zaměření, kteří chtějí realizovat své nápady Od roku 2014 je ve správní radě Nadace muzeum Stanislava Suchardy 2015 obhájil svoji habilitační práci na UMPRUM v Praze na téma Jak se dělá město a byl jmenován docentem pro obor Architektura 2019 se stal profesorem v oboru architektura Stálými spolupracovníky kanceláře jsou: Jan Bárta, Marek Fische muzea tato definice nebyla zatím schválena, ale ukazuje na možný směr budoucího globálního výkladu pojmu muzeum, zatíženého novou ideologií: Muzea jsou Historická budova Národního muzea je monumentální novorenesanční palác uzavírající horní část Václavského náměstí v Praze na Novém Městě, sloužící jako počet muzeí a galerií. V žebříčku 15.

UMPRUM. Realizace: 06/2014 - 12/2016. Investor: Uměleckoprůmyslové museum v Praze. Lokalita: Praha. Kompletní rekonstrukce hlavní budovy a vedlejších objektů se sestávala z obnovy fasády, střešního pláště tvořeného břidlicovou krytinou a zlacenými pasířskými prvky, kompletní obnovy všech uměleckořemeslných prvků Uměleckoprůmyslové museum v Praze nabízí krátkodobou výstavu Přetlak, na které je prezentována tvorba posledních dvou let vybraných studentů pražské UMPRUM. Zastoupeny jsou všechny ateliéry a to konkrétně 24 nejlepšími pracemi. Krom exponátů je pozoruhodná i samotná modře laděná instalace. Přetlak volného a svobodného myšlení chápeme jako synonymum pro. Maxipes Fík, Hobit, Pan Tau, Poslední Mohykán a další legendární hrdinové nechybí na doposud nejrozsáhlejší retrospektivní výstavě žijící legendy knižní ilustrace a animovaného filmu Jiřího Šalamouna. Pozoruhodná expozice s názvem Jiří Šalamoun: Kdo neviděl, neuvěří, to mně věřte! je ve dvou patrech Musea Kampa v areálu Sovových mlýnů na Malé. Výběr ze sbírky skleněné a kovové jablonecké bižuterie. Historie, expozice, sbírky, aktivity a publikace Umění včera a dnes (UMPRUM): Moravský Manchester. Město - muzeum - výstava, Andrea Březinová, Tomáš Zapleta

UMPRU

Uměleckoprůmyslového muzea v Praze-Stodůlkách Když se něco staví, je to znamením dobrých časů. Tento historický základní kámen symbolizuje ony trvalé hodnoty kultury, uvedl ministr Herman při slavnostním položení základního kamene Centrálního depozitáře Uměleckoprůmyslového muzea v Praze - Stodůlkách Výstavy a vernisáže v Praze. Aktuální program a připravované výstavy v pražských galeriích a muzeích. Máme pro Vás tipy na zajímavé výstavy.. UMPRUM muzeum Praha - historizující dlažba, replika původní dlažby, luxusní retro dlažba, secesní dlažb

Hana Podolská v UMPRUM. Její modely nosily za první republiky snad všechny ženy, včetně manželek prezidentů a známých hereček. Hana Podolská vybudovala na začátku 20. století jeden z nejslavnějších tuzemských modních salonů. Šaty, klobouky i další doplňky teď představuje výstava v pražském Uměleckoprůmyslovém. Galerie UM, UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1 Autor výstavy: Jindřich Vybíral kresby zapůjčené Národní galerií Praha a sádrové odlitky stavebních prvků Národního divadla a Národního muzea, zapůjčené z Národního technického muzea. Za raritu této výstavy lze označit ohořelou část lustru, která se zachovala. The Academy of Arts, Architecture and Design is called Vysoká škola uměleckoprůmyslová (VŠUP) in Czech (literally the College of Industrial Arts), popularly abbreviated to UMPRUM, though the same abbreviation is also commonly used for the Museum of Decorative Arts (Uměleckoprůmyslové muzeum - UPM)

Tags: Tapio Wirkkala UMPRUM Praha more » Prague design sklo glass umění art výstava exhbition kultura culture fotografie Kulturiocz « less Sets appears in: • Tapio Wirkkala @ UMPRUM Muzeum, Prah Autor fotografie: Martin Šimral © Kulturio.c Obrazem Prchavá i věčná expozice z UMPRUM uspěla v Miláně. Letošní prezentace Vysoké školy uměleckoprůmyslové (UMPRUM) byla vybrána mezi čtyřicítku nejinspirativnějších instalací milánského Design Weeku, který se v dubnu konal v rámci mezinárodního veletrhu Salone Internazionale del Mobile Národní muzeum: Poklady numismatických sbírek grafický design expozice, vizuál výstavy. Národní muzeum: Poklady numismatických sbírek. Ediční plán UMPRUM tiskovina. Ediční plán UMPRUM. Artsemestr 2019 vizuál akce, doprovodné materiály. Artsemestr 2019. e-shop Limo U příležitosti 130. výročí narození Františka Drtikola (1883 až 1961) uspořádalo Uměleckoprůmyslové muzeum výstavu jeho fotografií. Čerpá z autorova daru, který muzeum získalo roku 1942, a je věnována autorovi první Drtikolovy monografie z roku 1938 Josefu Richardu Markovi

galerie restaurování

UMPRUM Katalog k výstavě UMPRUM 2013, jejímiž kurátory jsou David Kořínek, Marek Meduna a Robert V. Novák, vychází z konceptu celé výstavy - výběru nejvýraznějších diplomových a semestrálních prací studentů ateliérů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze v akademickém roce 2012/2013 - a je založen na principu duality: jeden pól představuje užité. PŘIHRAJ! Aspekty spolupráce v tvorbě studentů UMPRUM - Výroční výstava představuje nejzajímavější a nejpozoruhodnější práce studentů, které vznikly v posledních letech The Museum of Applied Arts of the Moravian Gallery Uměleckoprůmyslové muzeum Moravské galerie v Brně Kontakt / Contact: Uměleckoprůmyslové muzeum Moravské galerie v Brně Husova 14, 662 26 Brno tel.: +420 532 169 111 fax: +420 532 169 181 e-mail: info@moravska-galerie.cz www.moravska-galerie.cz www.jizni-morava.cz www.ccrjm.cz www. Každoroční mini brožurka edičního plánu Nakladatelství UMPRUM. Prvně použité písmo Pusa od Kristiny Jandové, nejlepší ilustrace od Martiny Scholleové a školní Pantone barva na obálce Detail. Co je designér: věci, místa, sdělení (dotisk) Autor: Potter Norman Knížka vlivného anglického designéra, poprvé publikovaná v roce 1969 pod názvem skladem Detail 330 Kč. Detail. Codex Aigas Autor: Čumlivski Jan, Horváth Juraj, Kukovičová Michaela Soubor autorských knih z Ateliéru ilustrace a grafiky UMPRUM 2003.

Času dost - Café Restauran

Umprum - Aktuality

Museum Kampa připravilo na léto rodinnou výstavu Jiřího Šalamouna, který je mnoha divákům známý především jako autor ilustrací Maxipsa Fíka, Hoffmanova Pana Tau nebo Tolkienova Hobita. Výstava představí průřez tvorbou tohoto všestranného výtvarníka a autora mnoha grafických listů, plakátů, knižních ilustrací a výtvarných návrhů k animovaným filmům UMPRUM Praha - www.publikace.net. Domů. Kategorie je momentálně nedostupná. Při poskytování služeb využíváme soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Používání a dostupnost cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Souhlasím

Museum Kampa - moderní umění v centru Prah

 1. Kladno muzeum, IC, obec; Klatovy Muzeum Dr. Hostaše ; Kolín regionální muzeum; Komenského muzeum Přerov; Kuks - České farmaceutické muzeum; Lanškroun městské muzeum ; Litoměřice Severočeská galerie; Litomyšl galerie a muzeum; Lomnice nad Popelkou ; Mělník regionální muzeum; Mikulov RM; Moravská galerie Brno; Moravská.
 2. Pražská muzejní noc 2018 na UMPRUM v Praze! Vstupenky a informace o nadcházející akci. UMPRUM, sobota 9. 6. 2018. Novinky, lístky, nejnovější info, stejně jako program a vstupenky na nejlepší akce najdete na GoOut
 3. Ateliér sochařství UMPRUM. 955 To se mi líbí · Mluví o tom (4). Pojem Sochařství vnímáme jako pole plastických forem, skrze jehož mapování a pohyb v něm chápeme a rozvíjíme vlastní autonomní projekty
 4. Foto: Stanislava Dvořáková. UMPRUM na rynku představila výuku na Střední škole uměleckoprůmyslové. Proměny a všestrannost Města v pohybu potvrdila čtvrteční akce UMPRUM na rynku na Mírovém náměstí v Ústí nad Orlicí. Hlavní pořadatelka z pedagogického sboru SŠUP Ivana Franzová vybrala jako plenér prostranství.
 5. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA UMPRUM 26. 10. od 10 do 18 hodin Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze nám. Jana Palacha 80, Praha 1 UMPRUM opět otvírá dveře pro všechny zájemce o studium. Těšit se můžete na konzultace s pedagogy, návštěvu knihovny UMPRUM a vybraných dílen, informační přednášky a spoustu užitečných rad a informací
 6. Ročenka Slovenskej národnej galérie v Bratislave Jahrbuch der Slowakischen Nationalgalerie in Bratislava Yearbook of the Slovak National Gallery in Bratislava Galéria 2009 Editorka / Editor.
Čepický Petr • Muzeum a galerie Hranice

Albertina artmagazin artmagazin.eu Christies CZECH PHOTO CENTRE Dana Kyndrová DOX Febiofest Flamenco František Skála Galerie Kodl Galerie Rudolfinum GHMP Hollar Jan Kaplický JAROSLAV VALEČKA Jazz Dock Jiří Fajt Jiří Stach Joga Josef Koudelka Josef Sudek Kalendář roku Laco Deczi Leica Gallery Lucerna Music Bar Museum Kampa Národní. Designblok 2019, UMPRUM, Výstaviště Holešovice, Praha Bologna Design Week, projekt pro Czech Design Week Milan Design Week, Ventura Future, BASE, Miláno Czech Design Week Selection, Brera Design District, Miláno Fresh Colours, Muzeum skla Portheimka, Praha Cross The Line / České sklo v Izraeli, Český dům Jeruzalé

Umprum - Aktualit

 1. Krása barokního skla rozzářila UMPRUM muzeum — ČT24
 2. Moravská galerie v Brně - Úvodní stran
 3. Jiří Šalamoun Kdo neviděl, neuvěří, to mně věřte • Museum
 4. Uměleckoprůmyslové museum v Praze - Home Faceboo
 5. Památník krále Jiřího z Poděbrad - Polabské muzeu
 6. Helena Koenigsmarková, ředitelka Uměleckoprůmyslového
 7. Umprum muzeum - hledání na Rajčet
ARTSEMESTR UMPRUM 2016: Reportáž z Ateliéru keramiky a

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praz

 1. Knihovna UPM - on-line prezentace vaší oblíbené knihovn
 2. Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně se proměnilo ve fotodílnu
 3. Uměleckoprůmyslové muzeum zahájilo obnovu (Portál hlavního

Předvánoční vycházka -UMPRUM muzeum - volnycaspraha

 1. Umprum muzeum 2016 - revolting - album na Rajčet
 2. Depozitář UMPRUM muzea má i základní kámen (Portál
 3. Kačenka+Vilík-81-Mukařov, Muzeum Říčany,UMPRUM muzeum
 4. 07_22_Paneláci Umprum muzeum - jiří opl - album na Rajčet
 5. Festival umprum škol up↑ 2017 22
 6. UMPRUM - Wikipedi
 7. TEDxYouth@Brno 201

VYSTAVUJEME Uměleckoprůmyslové museum v Praz

 1. Národní muzeu
 2. UMPRUM AV your day svatby&event
 3. Radniční domy využije UMPRUM muzeum (Portál hlavního města
 4. Report a fotografie z výstavy designéra Tapia Wirkkaly
 5. Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze - umprum